Kako poticati razvoj fine motorike kod djece?!

Dobro  razvijena fina motorika u predškolsko doba  preduvjet je za razvoj grafomotorike i pisanja. Fina motorika usko je vezana uz koordinaciju   oko-ruka. Igra je vrlo važan dio djetinjstva. Igrom djeca istražuju i razvijaju grubu motoriku koja je temelj za razvoj fine motorike.
Kako  poticati razvoj fine motorike kod djece:
-gužvanjem papira , trganjem papira , rezanjem papira
-dodirivanjem svakog prsta s palcem
-radite kuglice iz folije koju imate kod kuće
-pincetom hvatajte kuglice od vate
-iskoristite kvačice za veš ( razapnite konop od vrata do prozora dnevnog boravka tako da dijete može kvačiti što mu vi zadate )
-iskoristite tuljce od rola papira ( npr. bojajte ih , pišite slova po njima , izradite dalekozor ili neko vozilo , već prema interesima djeteta )
-iskoristite praznu ambalažu boca od soka kako bi djeca naučila otvarati i zatvarati čepove.

Dijete kroz takve igre širi svoje spoznaje i iskustva i time bogati svoj rječnik.

Logoped